Okolí - Kam na výlet

Náš penzion nabízí ubytování v 8 dvoulůžkových pokojích, budete tak mít dostatek soukromí a při tom krůček od historického centra města Valtice a zámku cca 400 m. Ve Valticích se pořádají desítky kulturních akcí. Valtice jsou proslulou vinařskou oblastí a vyloženě se nabízí navštívit některý z četných vinných sklepů nebo vinařskou akci a okoštovat valtická vína či burčák. Rezervujte si pokoj pro rodinnou dovolenou nebo víkendový pobyt pro dva.

KALENDÁŘ AKCÍ - Přehled pořádaných akcí v našem okolí

ZÁMEK VALTICE

Zámek Valtice je významnou historickou a kulturní památkou, který je součástí unikátního Lednicko-valtického areálu. Milovníci historie a architektury si přijdou na své. Na valtickém zámku je celoročně otevřena veřejná degustační expozice vín, která navazuje na nejvyšší soutěž vín v ČR – Salon vín České republiky. Můžete si spojit prohlídku zámku s degustací.

VINAŘSKÁ TRADICE

Navštivte Zámecký sklep z roku 1430. Probíhají zde prohlídky, ochutnávky vybraných vín a můžete si také zakoupit láhev vína. Lahvová vína nabízí také vinotéky Vinum Bonum a Vinotéka v zámecké bráně, seznamte se s jedinečnou chutí valtických vín.

Navštívit můžete:
Valtické podzemí
CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s.
Vinařská akademie Valtice, o.s.
Salon vín ČR

ZÁMEK LEDNICE

Pohádkový zámek Lednice je rovněž součástí Lednicko-valtického areálu. Je také součástí Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kromě dobové architektury můžete se podívat také na obrazovou galerii či se kochat jedinečnou zámeckou zahradou. Součástí lednického zámku je skleník, ve kterém naleznete tropické a subtropické rostliny Jižní Ameriky.

CO JEŠTĚ UVIDÍTE?

Součástí lednického parku je také Minaret, který je necelé 2 km od zámku, můžete popřemýšlet, proč zrovna zde jej postavili. Každopádně neváhejte a pokochejte se nádhernou vyhlídkou z nejvyšší galerie.

Romantické duše mohou doplout na lodičkách nebo se projet v kočáře ke zřícenině Janův hrad. Od zámku je vzdálena 4 km.

NA VÝLET PĚŠKY NEBO NA KOLE

Městský památkový okruh historickým centrem
Městské muzeum
Národní zemědělské muzeum Valtice
Muzeum železné opony
Galerie Reistna
Výstava Tamtamy času
Bylinková zahrada
Naučná vinařská stezka
Stezka bosou nohou
V létě i v zimě můžete navštívit s celou rodinou Aqualand Moravia.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Rezervace ubytování
Rezervujte si pokoj na tel. čísle +420 606 760 701 nebo
na e-mailu info@penzionuvlku.cz
Penzion U Vlků ve Valticích hodnocení